Czesi nie chcą imigrantów

czeski-festiwal-piwa
Festiwal Piwa w Pradze
30 kwietnia 2017
Otwarcie sezonu uzdrowiskowego
30 kwietnia 2017

Czeskie władze odeślą z powrotem do Iraku 25 irackich chrześcijan, którzy próbowali przedostać się do Niemiec, mimo że zagwarantowano im schronienie w Czechach – zapowiedział w niedzielę czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec.

Grupa 25 Irakijczyków udała się w sobotę autobusem z Czech do Niemiec. Zatrzymano ich natychmiast po przekroczeniu granicy; niemiecka policja zwróciła się do strony czeskiej o przyjęcie ich z powrotem i tak też postąpiono – poinformowała agencja CTK.

Czechy zgodziły się w grudniu ub.r. przyjąć 153 irackich chrześcijan, którzy uciekli z obszarów kontrolowanych przez Państwo Islamskie. Dotychczas do Czech przybyło 89 tych uchodźców.

Chovanec oświadczył, że Irakijczycy, którzy usiłowali wyjechać do Niemiec, nadużyli życzliwości Czech i należy ich szybko odesłać do Iraku. Policja czeska dała im siedem dni na zorganizowanie sobie powrotu.


KĄCIK PRASOWY⇐ grupa otwarta ⇒POLACY W CZECHACH⇐

źródło http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/304039945-Czechy-odesla-do-Iraku-uchodzcow-ktorzy-chcieli-wyjechac-do-Niemiec.html#ap-1