Garden Food Festival
27 kwietnia 2017
Czesi nie chcą imigrantów
30 kwietnia 2017

W Czechach maj jest miesiącem imprez kulinarnych, gromadzących miłośników trunków i czeskiej kuchni. Od połowy maja, do końca miesiąca w Pradze potrwa kolejna edycja największego w Czechach Festiwalu Piwa. 11.05-27.05 – Letenská Pláň Praha 7.

Podczas imprezy goście będą mieli okazję posmakować ponad stu marek piwa z małych i średnich czeskich browarów. Na smakoszy czekają też specjały kulinarne przygotowane przez czeskich kucharzy, rzeźników i piekarzy.

W parku powstanie wielki namiot z czterema tysiącami miejsc siedzących i na wzór monachijskiego Oktoberfestu, gości obsługiwać będą kelnerki w strojach ludowych. Będzie przygotowany namiot o nazwie „Rozmaitości Piwne”, oferujący degustacje mało znanych w Czechach piw zagranicznych.

Program urozmaicą wystąpienia muzyczne, a w weekendy imprezy planowane są do samego rana. Dodatkowo organizator, Phoenix Promotion s.r.o, przygotował na każdy dzień festiwalu inne atrakcje. Rezydencji Pragi 7 oraz dzieci do 15 lat, nie płacą za wstęp na festiwal. Bilet można kupić za 100 koron. Otrzymuję się kartę – jedyna możliwa forma płatności na festiwalu, którą można doładować kwotą 200, 500 oraz 1000 koron. Po wyjściu z festiwalu, niewykorzystana kwota z karty jest zwracana. Za 750 koron można dokonać rezerwacji stolika na konkretny dzień i godzinę. Szczegółowy plan festiwalu dostępny na http://www.ceskypivnifestival.cz/en.


KĄCIK PRASOWY⇐ grupa otwarta ⇒POLACY W CZECHACH⇐