Animefest 19.05-21.05.2017 w Brnie

matihuana-thc
Szmugiel narkotyków z Czech
14 maja 2017
Czech-Republic2
Nowa „Ziemia obiecana” – Polacy w Czechach
21 maja 2017

Animefest to najstarsza i największa konwencja anime i mangi w Republice Czeskiej, organizowana przez organizację non-profit w Brnie. Festiwal zyskuję coraz więcej fanów. Pierwszy festiwal odbył się w 2004 roku. Odwiedziło go wtedy ponad 200 fanów, natomiast w 2012 roku było ich ponad 2000. Program festiwalu oferuje Cosplay i AMV, warsztaty, rozmowy, dyskusje, filmy oraz anime. Szczegółowa rozpiska filmów, animacji na stronie: http://www.animefest.cz/program/2017/schedule.

Dodatkowo na piątek zaplanowano

18:00 Lolita dla początkujących Elegancka i ładna moda pełna koronki i falbanek – ale co właściwie o tym wiemy Naucz się dobrze nosić Lolitę.

19:00 BJD – małe lalki Piękne i bardzo realistyczne. Dlaczego ludzie wydają tyle pieniędzy na lalki? Dlaczego spędzają tak wiele czasu nad nimi? Co jest dla nich tak szczególne? Dowiedz się więcej o zjawisku Ball Jointed Dolls.

20:00 Spotkanie kolekcjonerów BJD Dla wszystkich, którzy kochają Ball Jointed Dolls. Fotografowanie, wymiana i sprzedaż akcesoriów i rozmowa z innymi kolekcjonerami.

W sobotę

8:00 Lolita & Kawaii Muzyka Mix Szukasz nowego zespołu do słuchania? Prezentacja japońskich zespołów różnych gatunków, którzy kształtują swój wizerunek w stylu Lolita & Kawaii

9:00 Harajuku Makijaż i fryzury Wskazówki na kolorowe makijaże i szalone fryzury.

10:00 Lolita & Aristocrat Muzyka Mix Szukasz nowego zespołu do słuchania? Prezentacja japońskich zespołów różnych gatunków, którzy kształtują swój wizerunek w stylu Lolita i Aristocrat!

11:00 przerwy, pokaz mody w Rotundzie

13:00 Warsztat: Koraliki Hama w Harajuku Lubisz japońską modę uliczną? To spotkanie jest dla Ciebie. Warsztaty pełne popularnych mini-paciorków, pomysłów i prywatnych wskazówek by odkryć czy lubisz słodki kawaii, pastelowy goth czy coś innego. Opłata materiałowa: 50 CZK

15:00 Magia koralików Kolejne warsztaty z pracy z koralikami i sztuką „beading” – produkcja nie tylko biżuterii.

16:00 Dwa metry w koronce Poważna i mniej poważna rozmowa o tym, że Lolita nie tylko dla dziewczyn.

17:00 Make-up nie tylko dla Lolitas Harajuku-kei, Shibuya-kei, historyczny lub inny alternatywny – make up, Twój przyjaciel i wróg.

19:00 Style mody Harajuku Decora, Lolita, Shironuri, Gyaru i inni – wizualne style mody, które można spotkać na ulicach Tokio. Jak wyglądają i jakie są ich zasady?

20:00 Wyginięcie alternatywnej mody w Japonii Rozmowa o dosłownie masowej zagładzie stylowo ubranych ludzi na ulicach Harajuku i Shibuya, czy całej Japonii.

W niedziele

8:00 Instrukcje dotyczące … Instrukcje dotyczące tworzenia uroczych biżuterii i ozdób domowych.

9:00 Śmieszne filmy Śmieszne teledyski z świata mody Harajuku. 10:00 Warsztat: Minihat Zrób mały mini kapelusz. Opłata materiałowa: 50 CZK

11:00 Lolita Makijaż i fryzury Wskazówki dotyczące ładnego makijażu i fryzur.

Dodatkowy program Piątek 17:00 – 21:00 Sobota 13: 00-19: 00 Fryzjerstwo / wiktoriańska Katarzyna Wiktoriańska Katarzyna może sprawić, że będziesz piękna – fryzura w duchu XIX-wiecznej epoki wiktoriańskiej. Warunki to: własne włosy (nie perukę), długie umyte włosy. Prosta fryzura bez lokówki 75 CZK Kompleksowa fryzura z fryzjerem 100 CZK.


KĄCIK PRASOWY⇐ grupa otwarta ⇒POLACY W CZECHACH⇐