Wypadek pociągu w Czechach

praca w czechach
Praca w Czechach – Przyjdź na spotkanie
22 maja 2017
Pierwszy wybitny BREEAM w Czechach
7 czerwca 2017

05.06 zdarzył się wypadek pociągu w Czechach w miejscowości Przerów. Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną zdarzenia była niedyspozycja maszynisty.

Na stacji Przerów w Czechach rano o godzinie 5:54, 5-ego czerwca na peronie nr 1 rozbił się pociąg prywatnego przewoźnika. Jak potwierdza Peter Jančovič, przedstawiciel spółki, powodem były problemy zdrowotne maszynisty, który był niedysponowany. Załączył on hamowanie awaryjne – wyjaśnia. Czeska policja podaje, że prowadzący pojazd doznał mdłości, jednak udało mu się pociągnąć za hamulec, doprowadzając do nagłego hamowania całego składu. Nie pozwoliło to jednak bezpiecznie zatrzymać pojazdu.

W konsekwencji pociąg nie zdążył wyhamować i uderzył w betonowego kozła oporowego. Służby ratownicze wyjaśniły, że w wyniku tego zdarzenia i załączenia gwałtownego hamowania, rannych zostało piętnaście osób, w tym dwie osoby z obsługi pociągu. W większości przypadków były to drobne urazy, jednak dwóch pasażerów z obrażeniami szczęki i nóg ratownicy odwieźli do szpitala w pobliskim Ołomuńcu.

Pociąg jechał od stacji Staré Město u Uherského Hradiště. W miejscowości Przerów miał skończyć swój bieg. Jak podają czeskie media, straty materialne szacuje się wstępnie na ok. 20 milionów czeskich koron.

Pasażerowie prywatnego przewoźnika będą musieli liczyć się teraz z małymi ograniczeniami w związku z wyłączeniem uszkodzonego pojazdu, co przyznaje Jančovič w rozmowie z Rynkiem Kolejowym. – Będziemy się starać, żeby uciążliwości były jak najmniejsze. Postaramy się wydłużyć obiegi naszych pozostałych pociągów, aby w części zrekompensować ubytek tego jednego składu.


KĄCIK PRASOWY⇐ grupa otwarta ⇒POLACY W CZECHACH⇐

źródło: rynek-kolejowy.pl

sponsor:  Wellra